Březen 2009

Dočasné pozastavení činnosti blogu

28. března 2009 v 22:36 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Jelikož právě dělám na jednom supertajném projektu, nerad bych ho zveřejňoval předtím než bude dokončen. Jeho dokončení plánuji až někdy na podzim tohoto roku :(. Časem ještě zveřejním fotky dokončené diorámy Vesnice, jinak tu zřejmě dlouho nebude nic nového.
Ale pokud se mi ten tajný projekt povede, bude to určitě stát za to.

Jak si vyrobit pěkný stromek

8. března 2009 v 22:09 | Leblik |  Jak na...
Dlouho jsem přemýšlel jak bych oživil tmavou diorámu "Vesnice", nakonec jsem zvolil možnost postavit do zahrádky pěkný světle zelený stromek. Mohl jsem si ho koupit, ale stálo by to několik stovek a neměl bych ten pěkný pocit z vlastní výroby. Nevím jak je to u vás, ale já jsem se výroby stromů vždy bál, ale chvilka strávená na internetu vše změnila. Objevil jsem totiž zázračný materiál, foliáž od firmy Polák, přečetl jsem si několik recenzí vesměs pozitivních, a foliáž již putovala za myslím 150 Kč ke mně domů. Po otevření balíčku jsem byl trochu překvapen, vykoukl na mě velký kus jakési tkaniny posypané malými kousečky lístečků, omlouvám se, neumím to moc dobře popsat. Jako kostru jsem zvolil rostlinu kterou jsem našel v horách na dovolené na Krétě.
Kostra NEmusí být moc rozvětvená, stačí aby připomínala alespoň trochu tvar stromu. Jak pracovat s foliáží jsem nikde nenašel, tak jsem zkusil "tkaninu" trhat na kousky a ty pak různě lepit na kostru, výsledek se dostavil úplně sám, byl jsem velice mile překvapen, stačí se nebát, trhat a lepit :D.
Fotografie: