Únor 2008

Omluva

15. února 2008 v 15:38 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Takže jak začít :)...no zase se musim omluvit že sem vůbec, ale opravdu ani trošku :( nepokročil v dioramě Prtisanen. Má to dva celkem prostý důvody, tak zaprvé mě v pondělí "skolila" nějaká nemoc, která mě stále neopustila a zadruhé stále, a to už asi měsíc čekám až se mi ozvou z internetového obchodu, radši ho nebudu jmenovat, že dali modely na poštu. Zítra odjíždí na hory, kde budu celý příští týden, takže zas nebudu mít čas na dio. Pokračování dia, samozřejmě pokud už modely dorazí, by tudíž mlo být až tak za dva týdny...no a pokud nedorazí tak sem si objednal, na jiném int. obchodě, lt. 35 sehnal sem tušim tři vojáky čs. armády, tak bych asi začal dělat na tomhle. Jo je to v měřítku 1/35, nikdy sem zatím v tomto měřítku nedělal, jenom sem se tak chtěl nakouknout jaky to je :). Ještě nevím jesli sem budu dávat fotk krok za krokem, protože opravdu nevim jak mi to pujde, no stejnak byste se asi nic nepřiučili :). Ty jo celkem dlouhej článek :):):). Jo ještě sem chtěl napsat kontakt na mně, takže leblik-diorama@seznam.cz pište pokud se na něco chcete zeptat, nebo můžete poslat fotky svych modelu, rad je tu zveřejnim :)
No tak snad zas někdy příště, ale až tak za ty dva tejdny :( Mějte se a ať se vám daří modely :)

Jak na smrček

12. února 2008 v 16:20 | Leblik |  Jak na...
Tak tady je slíbený postup na výrobu malého smrku :

Partisanen - smrček

11. února 2008 v 21:36 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Tak sem se dneska s velkými obavami vrhl na smrček a musim říct že se mi povedl :)....No jenom bych chtěl všem říct, že pokud se bojíte dělat stromy, já sem se teda bál a myslim že nejsem sám :), tak se ničeho nebojte, de to celkem v pohodě. Tak tady jsou fotky...zase bych poprosil o kritiku, abych věděl jesli tuto techniku mám aplikovat i na další stromky. Jo sou to fotky hotového smrčku...u dalších udělám zas foto step by step :) :

Partisanen - 2

10. února 2008 v 19:34 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Tak je tu pokračování...Chtěl bych se všem co sem na blog chodí a těší se na toto pokračování omluvit, že sem skoro vůbec nepokročil. No jo, když je člověk na gymnáziu tak se musí učit, takže na modely zrovna moc času nebylo. Ještě k tomu stále, už skoro měsíc čekám na modely.... Zatím jsem dodělal celý "podklad" včetně veškerého nízkeho :) rostlinstva, stromy mě ještě čekaj a musím říct že se dělání smrků docela dost bojim :).Doufám že jsem vás moc nezklamal příště se těšte na víc.
Tak konečně konec "keců", tady jsou fotky:

Malá anketka

8. února 2008 v 22:56 | leblik
Malá anketa

Partisanen

3. února 2008 v 15:41 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Jo jen chci napsat že ty fotky asi hned tak nebudou, ňák s tim bojuju a ne a ne vyhrát :).
A eště sem vlastně zapomněl napsat o čem to dio bude, že?...no jo začátky sou těžký :)
Takže teď k dioramě Partisanen. Děj se odehrává nejspíš někde ve Francii nebo tak nějak. Hans a Adolf spolu jedou v náklaďu Opel blitz. No jo chudák Adolf musí řídit, zatímco Hans jen tak lelkuje, podřimuje a čte si noviny...Už abysme tam byli omílá si Adolf pořád v hlavě, když projíždějí nejnebezpečnější úsek cesty. Pak se najednou ozve řada výstřelů...ozve se tříštění skla a chudák Adolf to koupí do hrudi...Pak se ozvou další výstřely...Hans sebou trhne...instinktivně popadne schmeissera...když se ozvou další výstřely...vedle sebe zaslechne jenom tlumený výkřik, to byl Adolf znovu zasažen...ucítí jak mu něco jakoby trhá nohu ale i přesto touha přežít zvítězí. Otevře dveře a s obtížemi se vyvalí ven. I když není věřící tak se pomodlil, postaví se a jenom tak po sluchu několikrát vystřelí. Ještě než ho skolí další sprška kulek stačí zařvat: "Verdammt partisan!". Pak už jen parkrát beznadějně zalapá po dechu pokusí se něčeho chytit, aby nespadl, ale to se mu nepovede a tak padá, padá do hlubin, ke svému kamarádovi Adolfovi, ke svým rodičům, prarodičům,....

Partisanen - 1

3. února 2008 v 15:12 | Leblik |  Na čem nyní pracuji
Takže bych sem po vzoru několika kolegů začal dávat fotografie modelů během stavby spolu s textem, komentujícím jednotlivé kroky. Bohužel dio Partisanen jsem začal dělat již asi před měsícem, takže první kroky bych jenom popsal, bez fotek. Základem je obyčejný dřevěný rámeček, myslím že zakoupený v obi, nemýlím-li se :). Pro tvorbu kopců jsem zvolil obyčejný polystyrén, z kterého, ale je jenom hrubá kostra. Konečný tvar kopců je z toaletního papíru :). Ano je to velmi netradiční, přemýšlel sem z čeho to udělat několik hodin, nakonec zvítězila lenost :) a tak jsem jen zašel do koupelny toaleťák jsem pořadně namočil do velmi zředěného herkulese, a nanesl na polystyren. Byl jsem velmi příjemně překvapen, že se stím pracovalo tak skvěle. Všem tento postup doporučuji, ještě k tomu to má jednu velikou výhodu. Když toaletní papír uschne, sice to trvá několik dní, tak je velmi lehký, narozdíl třeba od sádry, kterou jsem používal dřív. Trochu jsem se bál zda se mi nerozpadne a tak přece jen nakonec došlo i na tu sádru, kterou jsem již vytvarované kopce, po uschnutí papíru potřel. skály jsou vytvořeny z hmoty, která schne na vzduchu. Nikdy dřív jsem s tim nedělal a zas sem byl velmi překvapen jak krásně a realisticky s tím jdou ty skály vyrobit. Na hmotě je napsáno DAS, zakoupená v Tescu na Národní třídě :). Takže ještě k těm skalám. Hmotu jsem zpracovával pouze rukama, snažil jsem se to udělat co nejrealističtější a to se i docela povedlo. Nabarveny jsou tuším šedou humbrolkou, na číslo si ale fakt nevzpomenu. Dále je na nich wash umbrou pálenou a okrovou - olejovky. Možná ještě ňejaká zelená, nevím. Hmotou DAS je vytvořena i cesta. Na ztvárnění hlíny jsem použil světe div se hlínu :), kterou jsem přesil přes velmi jemné sítko. Barevně jsem jí nijak neupravoval. Tráva je staticka, dobarvená okrovou olejovkou. Nevím kdy bude pokračování, protože zatím čekám až mi přijdou modely...tak snad za týden. Fotky jsou v galerii...

Jak na sníh

3. února 2008 v 13:03 | Leblik |  Jak na...
Je mnoho postupů jak vytvořit sníh. Já jsem zatím vyzkoušel jen ten za použití jedlé sody, která se prodává snad v každé drogerii :). Takže budeme potřebovat jedlou sodu, lepidlo herkules a trochu vody :). Nejdřív v mističce rozředíme vodou herkules, nevím v jakém poměru, to asi budete muset nejdříve zkoušet, já měl to štěstí a povedlo se mi to na první pokus :). Tak zpátky k postupu. Do námi vytvořené, heh jak to nazvat... prostě do toho zředěnýho herkulese pomalu vmícháme jedlou sodu. Vytvořená kaše by neměla být příliš hustá, ale zas ne moc řídká :). Prostě aby to neteklo jak voda, ale zase se stim dobře vytvářeli různé závěje, jazyky atd. Pak už jen hmotu nanášíme na model, ja sem k tomu použil špachtli, ale to je na vás :). Až budeme s výsledkem spokojeni necháme chvíli uschnout. Pak do sněhu otlačíme veškeré stopy a tak. Zprvu se nám možná budou jakoby zalévat zpátky, pokud ano tak model nechte ještě chvíli schnout. No jo tak a je to hotový. Celkem jednoduchý postup, ale za to, alespoň podle mě, velmi realistický. Časem se tu možná :) objeví dio Vánoční stromek, kde jsem tento postup aplikoval. Tak ať se vám to povede a ste s výsledkem spokojeni.